Yüksek Topuklu Ayakkabılar | Marka Modası

Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Şüphesiz her kadın yüksek topuklara hayranlık duyar. Hem maskülen tavrı ortaya çıkarabilen hem de feminen olmanın hakkını vermek isteyen bir kadını tam anlamıyla yansıtan ögelerden birisi olan topuklu ayakkabılar tercih edilirken ve giyilirken dikkat edilmesi gereken parçalardır. Hangi kıyafetle, hangi mekanda ve hangi mevsimde giyeceğinizi net olarak belirlemeniz gerekir. Örneğin sahil kenarında ince topuk bir ayakkabı giyemezsiniz. Aksi halde sakatlık yaşarsınız ve gününüz ya da geceniz berbat olur. Dahası şık olmanın gerekliliklerini sağlayamamış olursunuz.

Pantolon ve Topuklu Ayakkabılar

Birbirinden bağımsız olarak görülen ayakkabı ve pantolon aslında tam anlamıyla birbirine bağlıdır. Örneğin İspanyol paça bir pantolon giyiyorsanız seçeceğiniz ayakkabı paçaların yerden yukarda olmamasını sağlamalıdır. Yani paçalar yerleri süpürmelidir. Ve dar paça bir pantolonla topuklu giyecekseniz paça boyu bacak boyundan fazla olmamalı ve bilekte toplanma yapmamalıdır.

İnce, Kalın ve Dolgu Topuk

Ayakkabı seçerken fizyolojik özelliklerinize oldukça dikkat etmeniz gerekir. Gün içerisinde ya da gece kullanacaksanız da mutlaka rahat olmasına ve de sizden fedakarlık gerektirmeyecek ayakkabıları tercih etmelisiniz. Yazlık kombinlerde yani sahil kenarı gibi alanlarda topuklu giymek istiyorsanız mutlaka dolgu olmalıdır. İnce topuğu giyecekseniz zarafetli kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kalın topuk daha gotik ve asi bir hava yaratır. Her ayakkabı her kıyafetle yakışmaz ve olduğunuzdan daha şık görünmenizi engeller. Ayakkabı sizi ileri taşır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top