Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi | Marka Modası

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Gözlük günlük hayatta hem en çok ihtiyaç duyulan gereçlerden birisidir hem de en cazip aksesuarlardan birisidir. Ancak modaya ayak uydurmak adına yüzünüze uygun olmayan gözlüklerden yana tercih yapmanız olumsuz ve güncel olmayan bir görünüm kazanmanıza neden olmaktadır. Bu sebeple ilk yapmanız gereken yüz şeklinizin tam olarak ne olduğunu belirlemektir. Yüzünüze tam olarak oturmayan gözlükleri kesinlikle almamalı ve kullanmamalısınız. Gözlük seçerken dikkat edilmesi gerekilen belli başlı kurallar vardır. Örneğin alacağınız gözlük yüz boyutlarınız ile orantılı olmalıdır. Ve her kıyafete ayrı gözlü alamayacağınız için her kıyafete uyum sağlayabilecek çerçeve cam rengine sahip gözlüklerden yana tercih yapmalısınız.

Yuvarlak Yüzlü Kişilerin Seçmesi Gereken Gözlükler

Yüzünüzde köşe efektleri bulunmuyorsa ve uzun değilse yuvarlak hatlara sahip bir yüze sahipsiniz demektir. Bu durumda yapmanız gereken şey yüzünüzü uzun gösterecek gözlükleri tercih etmektir. Yani köşeli gözlükleri tercih etmeli ve yuvarlak gözlüklerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda gözlük sapı ne kadar kalınsa yüzünüz o kadar uzun görünecektir.

Dikdörtgen / Kare Yüzlü Kişilerin Seçmesi Gereken Gözlükler

Yüzünüzde bulunan keksin hatları kapatmak için tercihler yapmanız gerekmektedir. Yani daha yuvarlak detaylı gözlükleri kullanmalısınız. Bu şekilde hatlarınızı yumuşatarak daha soft bir görünüm kazanırsınız. Seçtiğiniz gözlüklerin sapları çok yukarıda ya da aşağıda olmamalıdır. Orantılı ve orta kalınlıkta olan sapları kullanmalısınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top