Pazar , Haziran 7 2020

Paris’te alışveriş …

Tüm insanlar alışveriş yapmaktan hoşlanır. Özellikle kadınlar alışverişi çok sever hatta bu amaç için Paris’e gitmek isterler. Paris’e gitmek finansal durumunuzu iki yıl önceden hazırlamanızı gerektiren bir alışveriş şölenidir. Küçük, ünlü mağazaları ve pazarlık yapabileceğiniz indirim zamanı satışlarını önceden planlamanız gerekir.

Paris bir alışveriş mozaiğidir

 Daha önceden alışveriş maksadıyla Paris’i ziyaret etmiş olanlar şehrin benzer trendleri barındıran mağazalara göre geniş bölümlere ayrıldığını bilirler. Bu mozaikte çok fazla renk, fiyat aralığı ve zevk vardır.

Mesela Saint Germaine meydanına gidebilirsiniz. En ünlü ve beğenilen mekânlar, Germaine bulvarının iki yakasında yer alır. Burası marka giyim evleri,  ve kaldırımdaki restaurantlara adeta ev sahipliği yapar. Buradaki ilk mağaza ve dükkânlar 1865’te açıldı. 1893’te de galeriler yerlerini aldı. Burada çok daha fazla çeşitli mağazalardan alışveriş yapabileceğinizi göreceksiniz. Mağazalar adeta Ali Baba’nın hazine mağarası gibidir.  Çok geniş bir alana yayılmış ve beş katlı bu mağazalardaki mücevherler, aksesuarlar, elbiseler, parfümler sizi şaşkına çevirir. Sezon değişimlerinde insanlar da aslında her gün giyebilecekleri giysileri, ayakkabıları ve takıları almak için gelmeye başlarlar. Sezon sonu indirimleri başlar.
Sokak kenarlarındaki küçük dükkânların yanlarında genellikle tabelalar bulunur aksi takdirde mağazaların birinci katlarını bulmak oldukça zor olurdu. Genellikle tasarım ürünlerin satıldığı mağazalarda bu duruma sıkça rastlarsınız.

Paris mutfak eşyasından, moda evlerine, antikacılardan, indirimli mağazalara, sanat galerilerinden, kuyumculara, bonmarşelerden, kitapçılara ve daha birçok farklı çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca müzik mağazaları, kozmetik ve parfüm, hediyelik eşya dükkânları, alışveriş merkezleri, cam eşyaları, Çin porselenleri, iç giyim de de söz sahibidir. Ne alacağınıza karar verin, Paris mutlaka isteğinize uygun ürünler sunacaktır.

Önemli olan ne alacağınıza karar vermek. Unutmayın ki alışveriş yapmak için en uygun yer Paris’tir. Bu durumda satın alacağınız şeyleri önceden belirlerseniz hem almak istediklerinizi alır hem daha fazla ürüne de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Desa markasının 2016 kadın ayakkabı Bahar-Yaz modelleri

Desa ve 2016 Bahar Kadın Ayakkabı Modası

Desa markasının 2016 Bahar-Yaz kadın ayakkabı modası modelleri arasında çarpıcı renkler dışında farklı desen ve dokuları görmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir