Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dış görünüm her zaman oldukça önemli olmuştur. Hem kadın hem erkek için değerlendirme kıstası olan dış görünümün en etkili öğelerinden birisi ise saçlardır. Pek çok nedenden ötürü saç kaybı yaşanılabilir. Önemli olan önceden önlem almaktır. Alınan önlemlerin yetersiz kaldığı durumlarda ise yardıma saç ekimi gelmektedir. Ancak saç ektirmeden önce dökülmenin durması gerekir. Derinin canlılığını kaybetmemiş olması gerekmektedir. Aksi halde yapılan işlemin bir geçerliliği olmaz. Ve asla unutulmamalıdır ki saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve hastane koşulları altında gerçekleştirilmelidir. Aksi uygulamalar ölüme kadar yol açabilecek sorunları teşkil eder.

Saç Ekimini Kim Yapar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve bu işlemi alanında uzman olan bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Ayrıca hekimin sağlam bir ekibinin bulunması gerekmektedir. Bu konuda tecrübe sahibi kişilerle çalışılmalıdır. Saç derisi beyne en yakın olan deridir ve saç ekimi öncesi ve sonrası çeşitli tedavi süreçleri bulunmaktadır. Olası enfeksiyon durumlarında hayati zafiyet oluşturacak durumlar ortaya çıkabilir.

Saç Ekimi Maliyetlidir

Saç ekimi hekim kontrolünden geçmeden fiyat biçilebilecek bir husus değildir. Bu sebeple sağlık bakanlığı kararı ile klinikler ve hastaneler bu konu üzerinden internette fiyat bildirilmesini yasaklamıştır. Ancak unutulmamalıdır ki bu işlem belli bir alım gücü gerektirir ve piyasa şartlarının altında çalışan firmalarla asla çalışılmamalıdır.

1 thought on “Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top