Lüks Mücevher Markaları | Marka Modası

Lüks Mücevher Markaları

Lüks denilince giyimde, aksesuarda, mücevherde aşırı harcamayı, gösterişi hedef alan, fiyatları çok yüksek derece de pahalı olan ürünleri hedef alır. Dünyada birçok lüks tüketime yönelik ürünler üreten firmalar vardır. Bu lüks tüketim genel olarak aksesuarlarda, saat, takı, çanta, kürk olmaktadır. En önemli bir alanı ise mücevherdir. Dünyada sosyetenin ve ünlülerin kendileri için lüks tercihleri olmaktadır. Dünyada ki bazı lüks mücevher markalarını inceleyecek olursak onlardan bazıları şu şekildedir.

CHOPARD, İsviçre’nin en önemli saat üretici ve kuyumcularından olan Chopard dünyanın en önemli mücevher markalarından biridir. 1860 yılında kurulmuş ve lüks tasarım takı, saat ve aksesuar ürünlerinde marka olmuştur. Chopard deri çantalar, kalem, saat, gözlük, küpe ve parfüm konularında lüks tüketim ürünleri bulunmaktadır. Chopard aynı zamanda Monaco yarışlarına destekleyici olmuştur.

MIKIMOTO, Japonya’nın lüks markalarından birisidir. Genelde kültür incileri ile ünlüdür. Dünyanın en güzel incileri tasarımları yapılan ürünlerde kullanılmaktadır. Mikimoto tüm renkli taşlar ve incilerle yaptığı takılarda ipek ip kullanmaktadır. Basit ve lüks tasarımları ile elde edilmek istenen şıklığı elde eder.

BVLGARI, İtalya’nın en ünlü lüks markalarından birisidir. Mücevher alanında dünyanın sayılı markalarından birisidir. Mücevherin yanı sıra parfüm, deri çanta, takı, çanta ve aksesuar çeşitleri vardır. Dünyada lüks tüketim kullanan birisinin mutlaka Bulgari marka bir ürünü vardır. Bulgari marka ürünler ve tasarımlar ülkemizde de zengin ve lüks tüketim kullanan kişiler tarafından tercih edilmiştir.

PIAGET, İsviçreli önemli ve dünyaca bilinen bir lüks tasarım saat markasıdır. Ünü lüks tasarım ve ürünler ile ünlenen Richemont Group a ait markadır. Piaget ürünlerinin satıldığı dünya üzerinde 800 den fazla özel butik vardır. Bu butiklerde lüks ürün saatler satılmaktadır.

GRAFF, Bir İngiliz markasıdır ve özellikle elmas ve mücevher alanında lüks tasarımları vardır. Dünya jet sosyetesinin ve Türk sosyetesinin en çok tercih ettiği lüks markasıdır. Çeşit çeşit lüks elmas kolye, yüzük, kolye, takı tasarımları ile ünlü bir İngiliz markasıdır.

HARRY WINSTON, Amerika da 1932 yılında New York şehrinde doğmuş ünlü bir takı tasarım ve lüks saat markasıdır. Saatleri ve elmas işçilikleri ile ünlüdür. Dünyanın en sayılı lüks markalarının başında gelmektedir. Amerikalı pek çok sinema yıldızı ve ünlü sanatçı Harry Winston markalı ürünleri kullanmaktadır.

Lüks ürün kullanımı saat, takı, deri çanta, ayakkabı insanlar için her zaman büyük bir tutku olmuştur. Bu lüks tüketim malları ile özel tasarım ürünler her zaman şıklıkların simgesi olmuştur. Lüks tüketimi özellikle A+ gelir grubu ve ünlü sanatçı zenginler arasında popülerdir. Gösterişli ürünler dünya pazarında olduğu gibi ülkemizde de rağbet görmektedir. Özellikle lüks tüketim için özel butikler açılmakta ve lüks mücevher markaları bu butik mağazalarda sergilenmekte ve tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top