Günde bir elma... | Marka Modası

Günde bir elma…

Hastalıklardan korunmak ve sağlıklı yaşamak için birçok meyve türlerini tüketmemiz gerekir. Ancak öyle bir meyve vardır ki, hem sağlığımızı düşünür. Hem kilo vermek istiyorsak yardımcı olur. Hem de birçok hastalığın bir numaralı düşmanı konumundadır. Bu meyvemizin adı ise Elma’dır. Elma yenildiğinde vücudu inanılmaz bir enerji kazandırılır. Kazandırılan bu enerji ise yağdan değil, tamamen meyve şekeri ve organizma tarafından ağır olarak sindirilen şekerden gelmektedir. Aynı zamanda elma her gün tüketilmesi de gerekilen bir meyve türüdür. Günde yiyeceğiniz 1 elma sizi birçok hastalıktan koruyacaktır. İki elma yerseniz de kalp ve damar hastalıkları gibi birçok ciddi hastalıktan da korunmuş olursunuz. Diyet yapanlar için mükemmel bir seçenektir. Kanser, kolesterol gibi birçok ciddi hastalığında bir numaralı düşmanıdır. Azaltma bakımından önemli rol üstlenen bir meyvedir.

Elma öğlen yemeğinden önce yenildiğinde veya kabuğuyla pişirildiğinde bağırsakları çalıştırma özelliği bulunmaktadır. Yumuşatır ve kabızlığı da önlediği görülmüştür. Elmanın içinde bulunan petkin maddesi zararlı birçok kolesterolü düşürürken, faydalı olan kolesterol türü HDL oranını da yükseltmektedir. Ayrıca elma yemek dalağın kan yapmasını da sağlamaktadır. Elma meyvesinin içinde bulunan C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi de güçlenmektedir. Elma yemek nefes almayı rahatlaştırır. Yapılan birçok araştırmada elma tüketen kişilerin yemeyenlere oranla daha kolay nefes aldıkları gözlemlenmiştir.

Elma, gastritten kaynaklanan yanmaları da hafifletmektedir. Elma kürü ise gut, böbrek ve mesane hastalıkları ile hemoroit tedavisinde de işe yaramaktadır. Elmayı sabah aç karnına yerseniz, kanı temizler ve zararlı birçok toksini vücuttan atar. Isırarak yendiğinde ise dişleri temizler. Aynı zamanda diş etlerini de güçlendirir. Elma bir kalp dostu olan meyve türüdür. Enerji sağlamasıyla bilinmektedir. Eski Çin tıbbında elmanın ateş düşürücü bir özelliğinin de olduğuna inanılır. Yüksek tansiyona karşı birebirdir. Her gün bir elma yemek kalp krizi riskini %24 oranında düşürmektedir. Kısacası günde 1 elma yiyerek, hem sağlıklı yaşamamızı sağlayabiliriz. Hem de her türlü hastalığı başlamadan önleyebiliriz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top