Göz Altı Torbaları | Marka Modası

Göz Altı Torbaları

Göz Altı Torbaları İçin Yapılması Gerekenler

Günümüzde dikkat edilen ve insanların yargılama kriterlerinden ilki olan dış görünüm için pek çok fedakarlık yapılmaktadır ve bu fedakarlıkların bazı gereklilikleri vardır. Göz altı torbaları da en çok dikkat çeken ayrıntılardan birisidir. Cinsiyet fark etmeksizin hiç kimse bu durumla karşılaşmak istemez. Bilindiği üzere göz çevresi en ince derinin bulunduğu bölgedir ve diğer kısımlardan daha fazla hassasiyet gerektirir. Bazı zamanlar sabahları uykudan uyanınca torbalar oluşur ve bunlar tamamen geçicidir. Ancak kalıcı olan torbalara sahip kişiler vardır.

Yorgunluk ve Uykusuzluk

Bazı zamanlar olur ki 12 saat uyusanız dahi hiç uyuyamamış ve dinlememiş hissedersiniz. Bu gibi zamanlarda aynaya baktığınızda kendinizi hiç beğenmezsiniz. Çünkü gözleriniz şişmiş ve altında torbalar oluşmuştur. Yapacağınız ufak hamleler günü atlatmanıza yardımcı olacaktır. Nedir bunlar derseniz, en birinci çözüm çaydır. Yanlış okumadınız çay. Demlikte kalan demden birkaç damla pamuğa damlatın ve 5 dakika gözlerinizin üzerine koyun. Fark edeceksiniz ki şişlik inmiş olacak.

Kalıcı Göz Altı Şişlikleri

Bu gibi durumlarda ise yağ bezelerinin deforme olması durumu söz konusudur. Göz altına biriken yağlar torbalanmaya neden olmuş ve hem morluğa hem de şişliğe sebebiyet vermiştir. İleri seviye torbalanmalarda cerrahi yöntemler denenerek yağ bezeleri o kısımdan alınır. İnce bir deri olduğundan estetik dikiş sayesinde iz kalmadan işlem tamamlanır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top